Що робити, коли права військовослужбовців порушуються?
- Олександр Кудінов
- 19 квіт. 2024 р.
- Читати 2 хв
На військовослужбовця-добровольця, який у майже 59 років 24 лютого 2022 року пішов на захист Батьківщини, було порушено кримінальне провадження.
Відповідно до фабули витягу з ЄРДР кримінального провадження від 06.03.2024 року № 42024041330000206 встановлено, нібито «…22.02.2024 року військовослужбовець військової служби за призовом під час загальної мобілізації військової частини А4092 водій автомобільного відділення взводу матеріально-технічного забезпечення старший сержант Че М.І., 23.09.1964 р.н., діючи в умовах воєнного стану в Саксаганському районі міста Кривого Рогу Дніпропетровської області привласнив засіб пересування- автомобіль Mersedes-Benz 5080 1977 року випуску, VIN-WDB-31030010300087 ВН6461ЕЗ, який знаходиться на балансі служби логістики військової частини А_____, чим спричинив шкоду державі у розмірі 37667,10 грн. (тридцять сім тисяч шістсот шістдесят сім гривень 10 копійок).»
Дивимося матеріали і з’ясовується, що:
Сержант Че М.І. не міг нанести шкоду державі, оскільки автомобіль належить йому, а при передачі автомобіля на баланс частини він не отримав ні копійки. Доказ – акт вилучення.
Оцінка автомобіля занижена щонайменше у 5-6 разів. Докази – акт вилучення з оцінкою та ціни на аналогічне авто на сайтах з продажу.
Ремонтував автомобіль сержант Че за власний рахунок в основному. Частина виділяла паливо та мастила. Доказ – фото ремонтів, закупівель, свідчення очевидців. Невідомо що в фінчастині військової часті, але то справа перевірки. І певен - там буде що побачити.
Автомобіль потребує ремонту двигуна, на що потрібно понад 100 тисяч гривень. Командири вимагали щоб він це зробив за власний рахунок, але… сержанту одразу дали вказівку залишити автомобіль на місці ремонту і терміново їхати на Сумщину. То ж сержант взяв свого легковика та з ним перебуває в зоні БД (наразі на Донеччині). Доказ – рапорт сержанта командиру військової частини ще до порушення кримінального провадження.
Звісно ніякого привласнення бути не могло.
Зазначене кримінальне провадження могло з’явитися на світ тільки на підставі службового підроблення, тобто злочину посадових осіб у військовій частині.
З’ясувалося, що сержанту вже довгий час відмовляють у наданні медичної допомоги. Тобто вчинено ще один кілька злочинів посадовими особами військової частини.
Звісно, дружина військового Че Е.М. наслухалася консультацій та начиталася кодексів і подала повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення до прокуратури, в першу чергу щодо відмови у наданні можливості лікувати захворювання. Там прокурор розглянув повідомлення про злочини відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян» та відправив у іншу прокуратуру, у сфері оборони. Звісно що в жодній прокуратурі чи то бумагу поклали кудись у «довгий ящик», чи на саме повідомлення поклали статевий орган, але дружина бійця досі відповіді не отримала. Але її попередили в прокуратурі, що відповідно до «корпоративної культури» в прокуратурі помилку товариша виправляти не прийнято, то ж тільки до слідчого судді шукати захисту та справедливості.
Тим часом дружина бійця підготувала і друге Повідомлення про вчинення кримінального правопорушення, тепер про службове підроблення. Той самий прокурор, знов направив в іншу прокуратуру, але вже не послався на ЗУ «Про звернення громадян» і замість «» написав просто «можливого правопорушення». Чим керувався цього разу – вже невідомо. Мабуть – корпоративною етикою, яка замінює правосвідомість у діяльності та законність при розгляді Повідомлень про вчення кримінальних правопорушень.
А дружина бійця, прикриваючи йому тил від внутрішнього ворога, подала ще одну скаргу слідчому судді.
На сайті АВС ви можете консультативну лопомогу у захисті прав та складанні процесуальних документів.
одне не можу впетрати...як у ДУК 67 пролізлі злодії і пройдисвіти???