
Тактична медицина
Навички виживання повинні базуватися на простих і швиких протоколах дій, які напрацьовані на рівні рефлексів.
Хочу вчергове звернути увагу на важливість тактичної психологічної підготовки для результативності та виживання особового складу в умовах бойових дій.
Американський військовий інструктор Джеймс Йегер є автором піраміди «Ієрархія виживання на полі бою», де в основу покладена якраз психологічна підготовка. Коли здається, що все безнадійно, тренована людина все одно в змозі боротися, ясно мислити і приймати, відповідні до ситуації, рішення. Сильна воля і правильне військове мислення буде рухати тебе через найгірші ситуації, щоб бути переможцем.
Психологічне тренування є обов'язковим для досягнення успіху. Це найважливіший, базовий фундамент для твого виживання. Без належного бойового мислення, все, що ти міг би зробити, буде мінімальним.
За умови повноцінної та всебічної підготовки особового складу фаховими інструкторами при засвоєнні навичок на 100 % цього ресурсу буде достатньо, щоб вижити в першому бою (важливий фактор для будь якого воїна, який стикається з ворогом к контактному бою), та розширити свій досвід і отримати бойовий досвід.
Якщо ж під час навчання боєць буде ігнорувати частину підготовки та ставитися зневажливо до напрацювання навичок з тактичної психології, то для виживання в реальному бою за умови засвоєння ним навичок на 75 % (звісно цифри умовні) для виживання йому буде потрібно 150 % від наявного у нього ресурсу. Звісно, що в момент активної фази йому цей ресурс ніде буде взяти і тому його виживання відбудеться або за Божої допомоги, або за допомоги побратимів, які витратять на нього частину свого ресурсу. Якщо ж під час підготовки військовий буде старатися понад програму, приділяючи більше часу та шукаючи більше інформації – тобто буде викладатися на (нагадую – цифри умовні) 150 %, то для виживання в бою у порівнянні до інших йому вистачить 75 відсотків.
На війні втрати є нормою, але їх кількість часто є невиправданою саме за відсутності, в першу чергу, належної підготовки з тактичної (військової) психології.
Триває процес налагодження системного підходу до організації психологічної підготовки особового складу ЗСУ до бойових дій.
Вже другий рік для сил ТРО, за підтримки офісу НАТО в Україні, силами ГО «Центр Стратегічного Розвитку "Імпульс"» проводяться тренінги з підготовки особового складу з військової психології, і навіть з’явився такий термін як тактична психологія.
Військова тактична психологія ґрунтується на застосуванні психологічних принципів і стратегій у військовому контексті. Основна мета військової тактичної психологічної підготовки полягає в розумінні і покращенні психологічної готовності особового складу, ефективності та виживання військових підрозділів та окремих бійців у різних ситуаціях бойових дій.
Метою тренінгів є підготовка особового складу до стресових ситуацій в умовах бойових дій, розвиток та підвищення стресостійкості, контролю емоцій та здатності діяти в умовах високого емоційного та фізичного напруження. Даються протоколи та навички надання першої психологічної допомоги в умовах бойових дій, адаптації до стресових реакцій та профілактика майбутніх психічних розладів, в тому числі ПТСР.
Тренінги отримали позитивні відгуки від учасників навчань, були високо оцінені і Генеральним штабом ЗСУ: https://www.facebook.com/GeneralStaff.ua/posts/pfbid02D3LEhEDEmp1JqEWMNcRH6ex4pbMnyUtRBQQJYCMzLF2egXLRdvxCPMaezRMgkZR9l
Power in Numbers
30
Programs
50
Locations
200
Volunteers
Project Gallery
